1. SINIF

6 sihirbaz, 4000'den fazla filtrelenebilir, seçilebilir içerikle...

Hangi sihirbazlar var?

 • 29 Harf Sihirbazı
 • Test Sihirbazı
 • Deneme Sihirbazı
 • Etkinlik Sihirbazı
 • Metin Sihirbazı
 • Kodlama Sihirbazı

İçerik dağılımı nasıl?

 • Harf etkinlik sayısı: 2107
 • Test sorusu sayısı: 1243
 • Etkinlik sayısı: 591
 • Metin sayısı: 50
 • Kodlama sayısı: 38
SATIN AL

29 HARF SİHİRBAZI

Gönderilebilir ve çıktı alınabilir.

"29 Harf Sihirbazı" ile okuma yazma öğretiminde ihtiyacınız olan tüm ses etkinliklerine filtreleyerek ulaşabilirsiniz. Seçim özelliği ile istediğiniz ses etkinliklerini sayfalayabilir anında çıktı alabilirsiniz.

TEKRAR TEKRAR ÇIKARIN!

Sayfalarınızı hazırladıktan sonra kaydedin ve sayfanızı tekrar tekrar çıkarın!

Talebetik sihirbazları, oluşturduğunuz sayfaların kaydedilemesine olanak sağlar. Böylece öğrencilerinizin yanlış yazdığı sesleri tekrar tekrar silmek zorunda kalmazsınız. Silinen seslerin izleri öğrencilerinizin tekrar yazımı sırasında sorunlara yol açabilir. Bu yüzden hazırladığınız sayfaları tekrar çıkararak öğrencilerinizin yazma becerilerini geliştirebilirsiniz.

Tekrarlanabilir İçerik

TEST VE DENEME SİHİRBAZI

Online çözülebilir ve çıktı alınabilir.

"Test Sihirbazı", birinci sınıflar için okumaya geçtikten sonra okuduğunu anlama, yönergelere uyma gibi becerilerin gelişimi için tasarlandı. Lisanslı görsellerle oluşturulmuş test soruları öğrencilerinizin dikkatini çekecek ve okuma anlama yeteneklerini geliştirecek.

OKUMA YAZMA ÖĞRETTİKTEN SONRA HARİKA TESTLER HAZIRLAYIN!

Tam birinci sınıflara göre bol görselli harika testler hazırlayın!

Okuma yazma öğrettikten sonra okuduğunu anlama çalışmaları çok önemlidir. Bu durumda test sorularını kullanabilirsiniz. İlk etapta "Hangisi kırmızıdır?" gibi basit yönergeli soruları seçerek öğrencilerinizin okuma bilgilerini anlamlandırmalarını sağlayabilirsiniz. Daha sonra küçük denemeler bile hazırlayabilirsiniz. Bu denemelerde daha birinci sınıftayken optik doldurma kültürünü de öğrencilerinize öğretebilirsiniz.

Birinci sınıf testleri

ETKİNLİK SİHİRBAZI

Gönderilebilir ve çıktı alınabilir.

"Etkinlik Sihirbazı'nda", okumaya geçmeden önce küçük el kaslarının gelişimi için özel etkinliklerin dışında okuma yazma öğretimi tamamlandıktan sonra kazanım kazanım seçebileceğiniz etkinlikler yer almaktadır. Seçtiğiniz bir kazanıma ait hem test hem de etkinlikleri kullanarak kalıcı bir öğretim sağlayın.

KAZANIM KAZANIM ETKİNLİKLER!

Okuma yazma öğrettikten sonra Talebetik'te her kazanım için harika etkinlikler var!

Okuma yazma öğrettikten sonra "matematik, Türkçe, ve hayat bilgisi" derslerindeki her kazanım için ayrı ayrı etkinlikler var. Birinci sınıf düzeyine uygun görsel ağırlıklı etkinlikleri kazanım kazandırmada etkin olarak kullanabilirsiniz.

Birinci sınıf etkinlikleri

METİN SİHİRBAZI

Okuma hızı yarışması ile...

"Metin Sihirbazı'nda", birinci sınıf seviyesindeki metinler yer almaktadır. Kısa cümlelerden oluşan kısa metinlerle öğrencilerinizin okuma anlama becerilerini arttırabilirsiniz. Ayrıca okuma hızı yarışması ile öğrencilerinizin okuma hızlarının takibini yıl boyunca yapabilirsiniz.

KISA KISA METİNLERDEN UZUN METİNLERE!

Okuma yazmaya geçtik, şimdi metin zamanı!

Okuma anlama metinleri, okuma yazma öğretimi tamamlandıktan sonra kullanacağınız, sınıfınızda küçük okuma yarışmaları düzenleyeceğiniz harika bir araç. Öncelikle öğrencilerinizi sıkmayacak kısa metinler daha sonra ilgilerini çeken biraz daha uzun metinlerle öğrencilerinize okumayı sevdirin.

Birinci sınıf etkinlikleri

KODLAMA SİHİRBAZI

Birinci sınıftan itibaren öğrencilerinizin algoritma yeteneklerini geliştirin.

"Kodlama Sihirbazı'nda", birinci sınıf düzeyine uygun giriş seviyesindeki kodlama etkinliklerini çıkararak öğrencilerinize uygulayabilirsiniz.

Birinci sınıf öğretmenleri için geliştirilmiş içerik ve teknolojilerimizi şimdi deneyin!

ÜCRETSİZ DENE