2. SINIF

6 sihirbaz, 4900'den fazla filtrelenebilir, seçilebilir içerikle...

Hangi sihirbazlar var?

 • Test Sihirbazı
 • Deneme Sihirbazı
 • Etkinlik Sihirbazı
 • Metin Sihirbazı
 • Flashcard Sihirbazı
 • Kodlama Sihirbazı

İçerik dağılımı nasıl?

 • Test sorusu sayısı: 3527
 • Etkinlik sayısı: 1229
 • Metin sayısı: 47
 • Flashcard sayısı: 127
 • Kodlama sayısı: 38
SATIN AL

TEST VE DENEME SİHİRBAZI

Online çözülebilir ve çıktı alınabilir.

"Test Sihirbazı", ikinci sınıflar için özel olarak hazırlanmış binlerce test sorusu ile birlikte kullanılır. Geçiş sınıfı olan ikinci sınıflarda, test çözme becerisini geliştiren soruları hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Konu tarama testleri oluşturabileceğiniz gibi aylık haftalık denemeler de oluşturabilirsiniz.

HADİ ONLARI HARİKA SEVİYEYE GETİRİN!

Tüm kazanımlar için özenle hazırlanmış binlerce test sorusudan istediğinizi filtreleyin, çıkarın, gönderin!

Mobil uygulama destekli "Test ve Deneme Sihirbazı" kazanım kazanım filtreleme yapabileceğiniz ve içeriklerinizi seçebileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Birçok yeni konu ile ikinci sınıfta tanışacak öğrencilerinizin seviyelerine göre belirlenmiş test soruları ile oluşturacağınız testleri, dilerseniz öğrencilerinizin -Talebetik Öğrenci Online- mobil uygulamalarına gönderebilir ya da çıktı alarak kullanabilirsiniz.

İkinci sınıf test

ETKİNLİK SİHİRBAZI

Gönderilebilir ve çıktı alınabilir.

"Etkinlik Sihirbazı'nda", kazanım kazanım seçebileceğiniz etkinlikler yer almaktadır. Seçtiğiniz bir kazanıma ait hem test hem de etkinlikleri kullanarak kalıcı bir öğretim sağlayın.

KAZANIM KAZANIM ETKİNLİKLER!

Öğrencilerinizin ikinci sınıfta ilk defa öğrenecekleri konuları lisanslı görselleriyle, etkinlik sihirbazı ile öğretin!

Türkçe, matematik, hayat bilgisi ve İngilizce derslerinde kullanacağınız kazanım kazanım harika etkinlikler "Etkinlik Sihirbazı"nda. Meb müfredatı ile %100 uyumlu olan bu sihirbaz yeni konu öğretirken, öğrenme sürecinde ve ödevlendirme süreçlerinde en büyük yardımcınız olacak.

İkinci sınıf etkinlikleri

METİN SİHİRBAZI

Okuma hızı yarışması ile...

"Metin Sihirbazı'nda", ikinci sınıf seviyesindeki metinler yer almaktadır. Okumaların yaz tatilinde biraz yavaşladığının farkındayız. Tam burada Metin Sihirbazı'nı kullanarak öğrencilerinizin okuma seviyelerini arttırabilirsiniz. Ayrıca okuma hızı yarışması ile öğrencilerinizin okuma hızlarının takibini yıl boyunca yapabilirsiniz.

SINIFÇA TÜRKİYE GENELİ OKUMA YARIŞMALARINA KATILIN!

Okuma anlama metinlerini öğrencilerinize gönderin ve okuma hızlarını Türkiye geneliyle kıyaslayın.

Birinci sınıfta geliştirmek için çokça üstünde durduğunuz okuma hızlarını ikinci sınıfta da geliştirmeye devam edin. Her hafta sınıf okuma yarışları düzenleyerek öğrencilerinizi motive edin. Seçtiğiniz her metin otomatik olarak öğrenci panelinde bulunan "Yarışmalarım" bölümünde yer alır. Böylece öğrencileriniz okuma yarışlarına uzaktan da katılabilirler. Ya da sınıfta uygulamayı siz yaparak öğrencilerinizin okuma hızlarını Talebetik'e işleyebilirsiniz. Bu aşamadan sonra Talebetik size katıldığınız metinle ilgili sınıf ortalamanızı, Türkiye genelindeki dakika ortalamaları gibi birçok veri sunar.

Okuma hızı yarışmaları

KODLAMA SİHİRBAZI

Serbest etkinlikler dersinde efektif olarak kullanabileceğiniz giriş seviyesindeki kodlama etkinliklerini bu sihirbazda bulabilirsiniz.

"Kodlama Sihirbazı'nda", ikinci sınıf düzeyine uygun giriş seviyesindeki kodlama etkinliklerini çıkararak öğrencilerinize uygulayabilirsiniz.

FLASHCARD SİHİRBAZI

İngilizce kelime kartları ile yeni kelimeler öğretin.

"Flashcard Sihirbazı'nda", ikinci sınıfta İngilizce öğretimini daha kalıcı hâle getirin. Her konu ile ilgili kritik kelimeleri bu sihirbaz içerisinde bulabilirsiniz.

İkinci sınıf öğretmenleri için geliştirilmiş içerik ve teknolojilerimizi şimdi deneyin!

ÜCRETSİZ DENE