METİN SİHİRBAZI

Türkiye geneli okuma hızı yarışması ile...

"Metin Sihirbazı"; 1, 2, 3 ve 4. sınıf paketlerinde standart olarak gelir. Metinlerin dakika analizlerini yaptığınızda Talebetik size, o metnin Türkiye geneli okuma hızı istatistikleri, sınıf kelime sayısı ortalamanızı ve öğrencilerinizin yıl içerisindeki okuma hızı ortalamaları gibi bilgiler verir.

SINIFÇA TÜRKİYE GENELİ OKUMA YARIŞMALARINA KATILIN!

Okuma anlama metinlerini öğrencilerinize gönderin ve okuma hızlarını Türkiye geneliyle kıyaslayın.

Okuma hızı öğrencilerinizin okuduğu metinlere göre değişir. Metin içerisindeki kelimelerin uzunlukları, metin karakter boyutları okuma hızına etki eder ve tam bir objektiflik elde edilemeyebilir. İşte tam bu noktada Talebetik, tüm öğrencileri aynı metin üzerinden değerlendirir ve bu size gerçek bir hız değerlendirmesi sunabilir.

Filtreleme sistemi

İSTEDİĞİNİZ METNİ SEÇİN!

İstediğiniz metinleri seçin ve sayfanızı oluşturun!

Sınıf seviyelerine göre özgün olarak yazılmış özel grafiklerle desteklenmiş metinlerden istediğinizi seçin ve çıkarın. Seçtiğiniz metin aynı zamanda "öğrenci paneli"ndeki "yarışmalarım" bölümünde de yer alsın. Böylece öğrencileriniz o metne ait yarışmalara katılabilir ve Türkiye genelindeki okuma hızlarını, sınıf sıralamalarını görebilir.

İstediğiniz metni seçin!

ÖĞRENCİLERİNİZİN OKUMA ANLAMA YETENEKLERİNİ GELİŞTİRİN!

Her metinde, metinle ilgili sorular var!

Talebetik'te "Metin Sihirbazı" ile kullanabileceğiniz 100'ün üzerinde metin mevcuttur ve her metnin içerisinde seçtiğiniz metne ait sorular yer almaktadır. Öğrencilerinizin okuma anlama becerilerini geliştirebileceğiniz bu metinleri ister ödevlendirmede, isterseniz uzaktan eğitimde, isterseniz de sınıf içerisinde kullanabilirsiniz.

Okuma anlama yeteneği

Özenle hazırlanmış olan metinleriyle, "Metin Sihirbazı"nı şimdi deneyebilirsiniz.

ÜCRETSİZ DENE